Rurki tracheostomijne, intubacyjne i akcesoria

W asortymencie, jaki przygotował internetowy sklep medyczny bialmed24.pl, dostępne są rurki tracheostomijne z mankietem. Są one przeznaczone do wykonywania intubacji, która ma za zadanie udrożnienie dróg oddechowych pacjenta i umożliwienie swobodnego przepływu powietrza do płuc. Zabieg może być przeprowadzany zarówno planowo, jak i w stanach nagłych. Dostępny sprzęt medyczny znajduje również zastosowanie w przypadku krótkoterminowego podtrzymywania oddychania po podaniu znieczulenia.

Aktywne filtry

Rurki tracheostomijne do intubacji dotchawiczej

Zabieg otwierający światło tchawicy jest jedną z częściej stosowanych procedur ratunkowych na oddziałach szpitalnych. Intubacja pozwala na zapewnienie drożności układowi oddechowemu. Może być przeprowadzana przez jamę ustną i nos lub przez usta z użyciem specjalistycznego laryngoskopu. W tym celu stosowana jest rurka intubacyjna z mankietem lub bez w odpowiednim rozmiarze, która pozwala na wytworzenie sztucznej drogi oddechowej. Tracheotomia najczęściej jest wykonywana u pacjentów z niewydolnością płuc oraz w przypadku przeszkody utrudniającej samodzielne oddychanie. Wskazania do rozcięcia tchawicy w środkowo-przedniej części to między innymi obrzęk krtani, duszność, zaleganie nadmiernej wydzieliny oskrzelowej oraz urazy doprowadzające do postępującego zwężenia podgłośniowego.

Gdzie kupić rurki do tracheotomii?

Wykorzystywane do zabiegów podtrzymujących drożność dróg oddechowych rurki tracheostomijne można nabyć w sklepach dostarczających zaopatrzenie medyczne klientom indywidualnym, takich jak bialmed24.pl. W asortymencie mamy produkty wykonane z przyjaznego dla organizmu, elastycznego PVC bez lateksu i bez ftalanów, które są dostępne w rozmiarach od 3 od 10. Modele z cienkościennymi mankietami o dużej objętości ułatwiają przeprowadzanie intubacji i ograniczają ryzyko uszkodzenia tchawicy. Odpowiednio dobrana rurka do tracheotomii pozwala na przywrócenie prawidłowej wentylacji płuc i uratowanie życia pacjenta. Prezentowane wyroby najczęściej stosowane są na salach operacyjnych oraz na oddziałach pomocy doraźnej.