Środki higieniczne i artykuły do pielęgnacji

Długoterminowa opieka nad starszymi pacjentami, u których samodzielne poruszanie się jest znacząco ograniczone lub nawet niemożliwe, wymaga stosowania odpowiednich środków higienicznych. Akcesoria do pielęgnacji osób leżących oraz specjalne artykuły mogą być pomocne w zapobieganiu rozwojowi infekcji czy podrażnieniu skóry. Przed ich zakupem warto zapoznać się ze składem oraz charakterystyką - tak, by były one jak najlepiej dopasowane do danego przypadku. Jako sklep medyczny zapewniamy wsparcie w tym zakresie. Zainteresowanych zachęcamy do kontaktu.

Aktywne filtry

Śliniaki zapewniają doskonałą ochronę przed płynami i jedzeniem, a także zapobiegają zabrudzeniu ubrania. Posiadają wywijaną kieszonkę i są wiązane...
ŚLINIAKI DLA DOROSŁYCH WIĄZANE, BIAŁE (100 szt.), ABENA

ŚLINIAKI DLA DOROSŁYCH WIĄZANE, BIAŁE (100 szt.), ABENA

  • brak w magazynie
Cena 44,19 zł
Śliniaki zapewniają doskonałą ochronę przed płynami i jedzeniem, a także zapobiegają zabrudzeniu ubrania. Posiadają wywijaną kieszonkę i są wiązane...

Kremy, żele i szampony do pielęgnacji osób leżących - co trzeba o nich wiedzieć?

W przypadku występowania konieczności opieki długoterminowej niezbędne jest nabycie właściwych produktów kosmetycznych i leczniczych. Jeśli chodzi o środki do pielęgnacji skóry osób starszych i leżących, dobrym pomysłem może okazać się wybranie kremów, żeli i szamponów o takim właśnie przeznaczeniu. Artykuły higieniczne z pierwszej grupy mają najczęściej działanie nawilżające. Trzeba je jednak dopasowywać do pacjenta - poszczególne preparaty są zalecane do stosowania przy AZS, wypryskach, a także innych chorobach skórnych. Należy również pamiętać o dodatkowych akcesoriach pozwalających na sterylne rozprowadzenie kremu w wybranym miejscu.

Dostępne w naszej ofercie są ponadto żelowe środki do pielęgnacji skóry osób starszych i leżących. W takiej formie najczęściej przygotowuje się wyroby lecznicze, które mogą być pomocne przy zwilżaniu i oczyszczaniu ran oraz wspomaganiu całego procesu ich gojenia. Higieniczne materiały dla wspomnianej grupy pacjentów uzupełniają szampony. Przez dermatologów zalecane są te, w których składzie znajdują się wyłącznie naturalne składniki. Dzięki temu można uniknąć podrażnień skóry, na co wpływ mają też inne akcesoria do pielęgnacji osób leżących.

Czemu warto zamówić u nas artykuły higieniczne?

Jako sklep medyczny działamy od wielu lat na rynku, dbając o nieustanne rozszerzanie oferty. Znajdują się w niej środki higieniczne przydatne przy opiece nad starszymi pacjentami. Zapewniamy wsparcie przy ich wyborze, a także szybką realizację zamówień. Zapraszamy do zapoznania się z aktualnym asortymentem!