Żywienie medyczne dla dzieci

Chore dziecko wymaga szczególnej opieki oraz odpowiednio zbilansowanej diety. W jego jadłospisie nie może brakować białka, błonnika, witamin i minerałów. Żywienie medyczne dla dzieci powinno też uwzględniać kwasy tłuszczowe Omega, które mogą zmniejszać procesy zapalne i przyspieszać powrót do zdrowia. Sklep medyczny bialmed24.pl dostarcza wysokoenergetyczne odżywki dla chorych dzieci Nutridrink oraz preparaty mlekozastępcze, które mogą być stosowane u niemowląt już od pierwszych chwil życia.

Aktywne filtry

Jakie są najczęstsze wskazania do żywienia medycznego dzieci?

Choroba u malucha bardzo często wiąże się z brakiem apetytu, co może skutkować niedożywieniem i obniżeniem masy ciała. W takiej sytuacji po konsultacji z lekarzem można sięgnąć po żywność specjalnego przeznaczenia medycznego. Preparaty w postaci płynnych odżywek mogą pomóc w uzupełnieniu codziennej diety w podstawowe składniki odżywcze. Poza białkiem i błonnikiem znajduje się w nich między innymi witamina C, witamina E, cynk oraz selen. Żywienie medyczne dla dzieci jest wskazane zawsze, kiedy mały pacjent ma trudności z przeżuwaniem lub przełykaniem pokarmów stałych. Po odżywki dla chorych dzieci np. Nutridrink można sięgnąć w przypadku różnego rodzaju poważnych chorób: nowotworowych, neurologicznych, układu pokarmowego itp.

Żywność specjalnego przeznaczenia medycznego w sklepie bialmed24.pl

Dzięki właściwie skomponowanemu żywieniu można dostarczyć dziecięcemu organizmowi potrzebnych składników i zapobiec nadmiernej utracie masy ciała. Żywność specjalnego przeznaczenia medycznego może uchronić malca przed groźnym niedożywieniem, skrócić czas rekonwalescencji oraz zmniejszyć ryzyko wystąpienia niepożądanych powikłań. Podawanie wysokobiałkowych odżywek po konsultacji lekarskiej może też przyspieszyć gojenie się ran i odleżyn, które w przypadku najmłodszych pacjentów wiążą się z dużym bólem i dyskomfortem. Preparaty przeznaczone do leczenia żywieniowego można stosować jako element tradycyjnej diety lub całkowicie zastąpić nimi pokarmy.