Mleko modyfikowane i preparaty mlekozastępcze

W sytuacji, kiedy niemowlę nie może otrzymywać naturalnego pokarmu mamy, do jego diety po konsultacji z lekarzem można wprowadzić odpowiednie mleko modyfikowane lub preparat mlekozastępczy. Tego typu mieszanki zawierają w swoim składzie wszystkie składniki odżywcze, jakich potrzebuje maluch do prawidłowego wzrostu i rozwoju. Internetowy sklep medyczny bialmed24.pl dostarcza mleko zastępcze Bebiko i Bebilon dla noworodka, które może być stosowane już od pierwszych chwil życia dziecka.

Aktywne filtry

Żywienie mlekiem modyfikowanym - wskazania

Według Światowej Organizacji Zdrowia karmienie piersią jest najwłaściwszym sposobem żywienia noworodków. Gdy nie jest ono możliwe, wówczas można sięgnąć po modyfikowane mleko zastępcze, które swoim składem jak najlepiej przypomina naturalny pokarm matki. Preparat wybrany z pomocą pediatry powinien uwzględniać specyficzne potrzeby żywieniowe malca i zaspokajać jego zapotrzebowanie na najważniejsze składniki odżywcze. Tego rodzaju produkty umożliwiają żywienie medyczne także starszych dzieci, po ukończeniu szóstego miesiąca życia, u których wprowadza się już pokarmy uzupełniające. Do najbardziej znanych producentów mieszanek mlekozastępczych na rynku należy między innymi firma Nutricia, która wytwarza mleka modyfikowane Bebiko i Bebilon dla noworodka.

Jakie składniki może zawierać mleko modyfikowane dla dziecka?

Preparaty zastępujące naturalny pokarm matki są wytwarzane najczęściej na bazie białka krowiego. W ich składzie można znaleźć między innymi oligosacharydy GOS/FOS, które stymulują wzrost pożytecznych bakterii w układzie pokarmowym, a także kwasy tłuszczowe DHA i ALA, które są niezwykle ważne dla prawidłowego rozwoju tkanki mózgu. W modyfikowanych mieszankach zastępczych takich jak Bebilon dla noworodka nierzadko występują także witaminy A, C i D, które mogą stanowić wsparcie dla prawidłowego funkcjonowania układu odpornościowego. W sprzedaży dostępne są także produkty zagęszczane, które mogą być podawane niemowlętom z tendencją do ulewania pokarmu.