Żywienie medyczne dla dorosłych

W celu przyspieszenia rekonwalescencji u osób dorosłych bardzo często stosowana jest żywność specjalnego przeznaczenia medycznego. Są to preparaty przeznaczone do postępowania dietetycznego u pacjentów z odleżynami, trudno gojącymi się ranami oraz po przebytych zabiegach operacyjnych, które mogą pomóc w uzupełnieniu diety w niezbędne składniki odżywcze. Internetowy sklep medyczny bialmed24.pl dostarcza produkty gotowe do użycia, które są odpowiednie do podawania doustnego, a także przez zgłębnik.

Aktywne filtry

Dla kogo jest przeznaczone jedzenie medyczne?

U pacjentów, którzy nie mogą spożywać tradycyjnych posiłków w trakcie leczenia, znajduje zastosowanie jedzenie medyczne dla dorosłych. Prawidłowo zbilansowane żywienie w trakcie choroby może pomóc w dostarczeniu organizmowi niezbędnych składników budulcowych i energetycznych, takich jak białko, tłuszcze, witaminy, minerały. W leczeniu żywieniowym najczęściej wykorzystuje się preparaty w postaci płynów, które są odpowiednie dla osób mających problemy z przełykaniem pokarmów stałych. Powodem do wprowadzenia żywności specjalnego przeznaczenia medycznego może być zagrożenie niedożywieniem, które bardzo często pojawia się w chorobach nowotworowych, po przebytym udarze oraz u pacjentów ze schorzeniami neurologicznymi takimi jak choroba Parkinsona czy Alzheimera.

Żywność specjalnego przeznaczenia medycznego w sklepie bialmed24.pl

Osoby dorosłe zmagające się z poważnymi chorobami wymagają szczególnego, dopasowanego do ich potrzeb jedzenia. Żywność specjalnego przeznaczenia medycznego, którą dostarcza sklep internetowy bialmed24.pl, to preparaty gotowe do spożycia, które w niewielkiej objętości zawierają optymalną porcję białka, energii, witamin i minerałów. W ich składzie znajdują się też kwasy tłuszczowe oraz przeciwutleniacze, które mogą pomóc w odżywieniu organizmu pacjenta. Dostępne jedzenie medyczne dla dorosłych pozwala również uzupełnić dietę w błonnik, który reguluje pracę jelit i jest szczególnie ważny jako element żywienia długoterminowego.