Naczynia medyczne plastikowe - miseczki, nerki

Lekarze i pielęgniarki w swojej pracy często korzystają z różnych pojemników, pozwalających im łatwiej przechowywać lub transportować potrzebne do badań czy zabiegów materiały. Niektóre z nich to produkty stworzone z myślą o pomocy pacjentom w dbaniu o ich potrzeby fizjologiczne. Dlatego w prezentowanym dziale umieściliśmy naczynia medyczne plastikowe, takie jak miska nerkowa czy kaczka sanitarna damska i męska. Poniżej prezentujemy więcej informacji na ich temat.

Aktywne filtry

Rodzaje plastikowych naczyń medycznych

Wśród plastikowych naczyń medycznych jednym z najpopularniejszych jest miska nerkowa z polipropylenu. Materiał ten charakteryzuje się dużą wytrzymałością i odpornością na czynniki chemiczne, biologiczne i mechaniczne. Wykonane z niego produkty są przy tym lekkie, a także łatwo poddają się sterylizacji.

Z kolei kaczki sanitarne przeznaczone dla mężczyzn, jak i kobiet są produktami używanymi do zbierania moczu u osób leżących lub mających trudności z poruszaniem się. Różne pojemności i ergonomiczny kształt, dostosowany do narządów pacjentów obu płci może pozwolić na wygodne korzystanie z nich.

Zastosowanie misek nerkowych

Takie naczynia jak plastikowe miski nerkowe są używane m.in. podczas przenoszenia różnych materiałów medycznych, niewymagających specjalnych warunków transportu. Poza tym korzysta się z nich zarówno przy podawaniu leków, jak i przy obmywaniu ran czy zbieraniu płynów ustrojowych.