Preparaty doustne do żywienia medycznego dzieci

Przyjmowane leki, przeprowadzane zabiegi i stres związany z pobytem w szpitalu bardzo często powodują, że dziecko nie jest w stanie zjeść pełnowartościowego posiłku. W takiej sytuacji pomocne mogą okazać się doustne preparaty medyczne i suplementy pokarmowe bogate w łatwo przyswajalne białko, tłuszcze, witaminy oraz minerały. Internetowy sklep medyczny bialmed24.pl dostarcza wysokoenergetyczne odżywki odpowiednie do postępowania dietetycznego u maluchów, które są niedożywione na skutek choroby lub zaburzeń wzrastania.

Aktywne filtry

Kiedy stosuje się doustne żywienie medyczne dla dzieci?

Podstawowym wskazaniem, dla którego lekarz może zalecić doustne żywienie medyczne dla dzieci, jest zagrożenie niedożywieniem. Niedobór białkowo-kaloryczny w okresie choroby może być bardzo niebezpieczny i prowadzić do osłabienia siły mięśniowej oraz zmniejszenia masy ciała. W takiej sytuacji często stosuje się leczenie żywieniowe, które pozwala dostarczyć organizmowi niezbędnych składników odżywczych. Stosowanie doustnych preparatów i suplementów pokarmowych może pomóc w zmniejszeniu objawów towarzyszących niewłaściwemu żywieniu takich jak osłabienie, apatia, obrzęk ciała czy zmiana koloru skóry. Ich podawanie może też wspomóc prawidłową pracę układu immunologicznego i zmniejszyć tendencję do zapadania na infekcje.

Co zawierają doustne preparaty i suplementy pokarmowe?

Kompletne pod względem odżywczym doustne preparaty medyczne i suplementy pokarmowe zawierają w składzie przede wszystkim białko, którego deficyt może prowadzić do niedożywienia oraz wyniszczenia organizmu. Składnik ten jest szczególnie ważny w żywieniu najmłodszych pacjentów, ponieważ stanowi budulec komórek, ułatwia przyswajanie niektórych witamin i minerałów, a także pomaga w utrzymaniu właściwej masy mięśniowej. Żywienie medyczne dla dzieci powinno też uwzględniać takie związki odżywcze w diecie jak węglowodany, witaminy, minerały oraz nienasycone tłuszcze Omega, które regularnie przyjmowane mogą zmniejszyć procesy zapalne organizmu.