Preparaty doustne do żywienia medycznego dorosłych

Brak odpowiedniego żywienia podczas choroby może zwiększać ryzyko wyniszczenia organizmu. W takiej sytuacji pomocne mogą okazać się doustne preparaty medyczne i suplementy pokarmowe dla dorosłych. Produkty, które dostarcza internetowy sklep medyczny bialmed24.pl, są przeznaczone do podawania osobom z zaburzeniami przełykania oraz pacjentom, u których pojawił się brak apetytu związany ze stanem chorobowym. Dostępne odżywki zawierają łatwo przyswajalne porcje białka, błonnika, tłuszczów, witamin oraz minerałów.

Aktywne filtry

Wskazania do stosowania doustnych preparatów medycznych

Czasowe unieruchomienie pacjenta, przeprowadzane zabiegi oraz osłabienie organizmu wymagają zastosowania odpowiedniej diety. Doustne żywienie medyczne dla dorosłych jest wskazane w sytuacji, kiedy chorzy nie są w stanie spożywać tradycyjnych posiłków np. na skutek zaburzeń połykania lub utraty łaknienia. Częstym powodem, dla którego wprowadza się wysokoenergetyczne odżywki, są też zaburzenia czucia smaku, które mogą stanowić rezultat przyjmowanych leków lub przebytej chemio czy radioterapii. Poza witaminami i minerałami w składzie doustnych preparatów medycznych i suplementów pokarmowych dedykowanych do żywienia osób dorosłych znajduje się białko, którego niedobór może utrudniać gojenie się ran oraz opóźniać odnowę uszkodzonych tkanek. Niektóre z nich zawierają też elektrolity, które są potrzebne do prawidłowego nawodnienia komórek.

Gdzie kupić doustne preparaty medyczne i suplementy pokarmowe?

Specjalistyczne doustne preparaty medyczne i suplementy pokarmowe można nabyć w sklepach dla klientów indywidualnych zaopatrujących każdego w różnego rodzaju produkty lecznicze, takich jak bialmed24.pl. Na rynku dostępne są środki przeznaczone do postępowania dietetycznego u osób z chorobą nowotworową, przed zabiegami operacyjnymi, a także w okresie rekonwalescencji po leczeniu onkologicznym. Prawidłowo zaplanowane żywienie medyczne dla dorosłych może pomóc w dostarczeniu odpowiedniej ilości energii, zwłaszcza kiedy ograniczone jest spożywanie białek lub tłuszczów.