Środki i preparaty do dezynfekcji

By zmniejszyć ryzyko występowania zakażeń wywoływanych przez chorobotwórcze drobnoustroje, stosuje się środki do dezynfekcji rąk, powierzchni i narzędzi. Sklep medyczny bialmed24.pl dostarcza specjalistyczne produkty antyseptyczne przeznaczone do odkażania skóry oraz różnego rodzaju przedmiotów użytkowych. Preparaty w postaci płynów, proszków i żeli na bazie mieszaniny alkoholi oraz niejonowych środków powierzchniowo-czynnych zapewniają doskonałą skuteczność mycia, a także szerokie spektrum działania w unicestwianiu wirusów, bakterii i grzybów.

Jest 360 produktów.

Pokazano 1-24 z 360 pozycji

Aktywne filtry

OCTENIDENT 250 ML, SCHULKE

Cena 40,49 zł
 • Marka Schulke
 • Pojemność 250 ml
 • Postać Płyn
 • Opakowanie Butelka
Antybakteryjny płyn do płukania jamy ustnej i gardła, zapewnia dokładne czyszczenie zwłaszcza trudno dostępnych miejsc, takich jak przestrzenie...

ORALSEPT 300 ML ORYGINALNY, ECOLAB

Cena 20,54 zł
 • Marka Ecolab
 • Pojemność 300 ml
 • Postać Płyn
 • Opakowanie Butelka
Antybakteryjny płyn do płukania jamy ustnej. Odświeża oddech. Usuwa nieprzyjemny zapach z ust. Ułatwia higienę protez zębowych i aparatów...

ALPINUSEPTOL+ NEUTRAL ZE SPRYSKIWACZEM 1 L, ALPINUS

Cena 15,37 zł
 • Marka Alpinus Chemia
 • Pojemność 1 L
 • Postać Płyn
 • Opakowanie Butelka z atomizerem
Bezaldehydowy preparat na bazie alkoholu przeznaczony do szybkiej dezynfekcji powierzchni nieinwazyjnych wyrobów medycznych 

PRONTODERM NASAL ŻEL 30 ML, B.BRAUN

Cena 27,48 zł
 • Marka B.Braun
 • Pojemność 30 ml
 • Postać Żel
 • Opakowanie Tubka
Leczy infekcje śluzówki i przedsionka nosa i skóry okolic nozdrzy. Nawilża, łagodzi, goi. Nie wymaga spłukiwania. Skuteczny wobec bakterii w tym...

Podstawowe zasady dezynfekcji i zapobiegania zakażeniom

W profilaktyce zakażeń powodowanych przez groźne patogeny bardzo ważne znaczenie odgrywają środki odkażające i dezynfekujące. Na liczbę i rodzaj mikroorganizmów znajdujących się w środowisku ma wpływ wiele różnorodnych czynników, takich jak wilgotność powietrza, obecność substancji organicznych oraz liczba osób przebywająca w danym pomieszczeniu. Ich transmisja najczęściej stanowi rezultat bezpośredniego kontaktu ze skażoną powierzchnią lub płynami ustrojowymi.

By zabezpieczyć się przed potencjalnym zagrożeniem, zaleca się stosowanie odpowiednich środków do dezynfekcji rąk, powierzchni i narzędzi. W składzie tego typu preparatów można znaleźć głównie alkohol, który wykazuje działanie bakteriobójcze, grzybobójcze oraz wirusobójcze. Przy jego pomocy można odkażać nie tylko skórę, ale także różnego rodzaju artykuły medyczne, by zmniejszyć ryzyko przeniesienia niebezpiecznych czynników chorobotwórczych.

Środki do dezynfekcji rąk i skóry

Wśród szerokiej gamy produktów w sklepie internetowym bialmed24.pl dostarczającym zaopatrzenie medyczne klientom indywidualnym dostępne są specjalistyczne środki do dezynfekcji rąk. Są to głównie preparaty alkoholowe do higienicznego i chirurgicznego odkażania skóry, które doskonale sprawdzą się do użytku na przykład podczas wakacji. Mogą być stosowane również do antyseptyki przed procedurami naruszającymi ciągłość naskórka. Płyn do dezynfekcji może opierać się na takich substancjach czynnych, jak alkohol etylowy, izopropanol czy chlorheksydyna. Związki te zapewniają optymalne warunki odkażające i dezynfekujące, ale tylko pod warunkiem, że są aplikowane na nieuszkodzoną i niezmienioną chorobowo skórę.

Preparaty do dezynfekcji narzędzi

Do produktów powszechnie stosowanych należą też preparaty do dezynfekcji narzędzi. Przy ich użyciu można odkażać różnego rodzaju sprzęt medyczny, w szczególności endoskopy, sondy ultradźwiękowe, instrumenty dentystyczne czy oprzyrządowanie anestezjologiczne. Są odpowiednie do czyszczenia powierzchni wykonanych z metalu, plastiku, szkła, porcelany oraz elastomeru.

W składzie tego rodzaju preparatów odkażających i dezynfekujących najczęściej można znaleźć takie substancje aktywne, jak dialdehyd kwasu bursztynowego, alkohol izopropylowy oraz enzymy (lipaza, amylaza, proteaza). Dzięki zawartości związków powierzchniowo-czynnych doskonale rozpuszczają trudne do usunięcia zanieczyszczenia organiczne, do których należą białka, ropa czy zaschnięta krew. Płyn odkażający i dezynfekujący wyroby medyczne może też bazować na glukoprotaminie, pochodnej aminowej wykazującej działanie wirusobójcze oraz prątkobójcze.

Środki odkażające i dezynfekujące do różnych powierzchni

Dopełnieniem asortymentu przygotowanego przez sklep bialmed24.pl są specjalistyczne środki do dezynfekcji powierzchni, które są dostępne głównie w postaci płynów, tabletek oraz żeli. Poza preparatami alkoholowymi w tej kategorii znajdują się produkty odkażające i dezynfekujące na bazie aktywnego chloru i związków anionowych, które są odpowiednie do mycia narzędzi oraz podłoży wodoodpornych w obiektach służby zdrowia. Mogą być one używane do czyszczenia różnego rodzaju przedmiotów zanieczyszczonych substancjami organicznymi w celu dezaktywacji krwi i innych wydzielin ustrojowych. Ponadto w sprzedaży dostępne są preparaty i płyny zawierające nadtlenek wodoru, które mogą unicestwiać bakterie, wirusy, prątki, grzyby i przetrwalniki.