Środki i preparaty do dezynfekcji

By zmniejszyć ryzyko występowania zakażeń wywoływanych przez chorobotwórcze drobnoustroje, stosuje się środki do dezynfekcji rąk, powierzchni i narzędzi. Sklep medyczny bialmed24.pl dostarcza specjalistyczne produkty antyseptyczne przeznaczone do odkażania skóry oraz różnego rodzaju przedmiotów użytkowych. Preparaty w postaci płynów, proszków i żeli na bazie mieszaniny alkoholi oraz niejonowych środków powierzchniowo-czynnych zapewniają doskonałą skuteczność mycia, a także szerokie spektrum działania w unicestwianiu wirusów, bakterii i grzybów.

Aktywne filtry

Podstawowe zasady dezynfekcji i zapobiegania zakażeniom

W profilaktyce zakażeń powodowanych przez groźne patogeny bardzo ważne znaczenie odgrywają środki odkażające i dezynfekujące. Na liczbę i rodzaj mikroorganizmów znajdujących się w środowisku ma wpływ wiele różnorodnych czynników, takich jak wilgotność powietrza, obecność substancji organicznych oraz liczba osób przebywająca w danym pomieszczeniu. Ich transmisja najczęściej stanowi rezultat bezpośredniego kontaktu ze skażoną powierzchnią lub płynami ustrojowymi.

By zabezpieczyć się przed potencjalnym zagrożeniem, zaleca się stosowanie odpowiednich środków do dezynfekcji rąk, powierzchni i narzędzi. W składzie tego typu preparatów można znaleźć głównie alkohol, który wykazuje działanie bakteriobójcze, grzybobójcze oraz wirusobójcze. Przy jego pomocy można odkażać nie tylko skórę, ale także różnego rodzaju artykuły medyczne, by zmniejszyć ryzyko przeniesienia niebezpiecznych czynników chorobotwórczych.

Środki do dezynfekcji rąk i skóry

Wśród szerokiej gamy produktów w sklepie internetowym bialmed24.pl dostarczającym zaopatrzenie medyczne klientom indywidualnym dostępne są specjalistyczne środki do dezynfekcji rąk. Są to głównie preparaty alkoholowe do higienicznego i chirurgicznego odkażania skóry, które doskonale sprawdzą się do użytku na przykład podczas wakacji. Mogą być stosowane również do antyseptyki przed procedurami naruszającymi ciągłość naskórka. Płyn do dezynfekcji może opierać się na takich substancjach czynnych, jak alkohol etylowy, izopropanol czy chlorheksydyna. Związki te zapewniają optymalne warunki odkażające i dezynfekujące, ale tylko pod warunkiem, że są aplikowane na nieuszkodzoną i niezmienioną chorobowo skórę.

Preparaty do dezynfekcji narzędzi

Do produktów powszechnie stosowanych należą też preparaty do dezynfekcji narzędzi. Przy ich użyciu można odkażać różnego rodzaju sprzęt medyczny, w szczególności endoskopy, sondy ultradźwiękowe, instrumenty dentystyczne czy oprzyrządowanie anestezjologiczne. Są odpowiednie do czyszczenia powierzchni wykonanych z metalu, plastiku, szkła, porcelany oraz elastomeru.

W składzie tego rodzaju preparatów odkażających i dezynfekujących najczęściej można znaleźć takie substancje aktywne, jak dialdehyd kwasu bursztynowego, alkohol izopropylowy oraz enzymy (lipaza, amylaza, proteaza). Dzięki zawartości związków powierzchniowo-czynnych doskonale rozpuszczają trudne do usunięcia zanieczyszczenia organiczne, do których należą białka, ropa czy zaschnięta krew. Płyn odkażający i dezynfekujący wyroby medyczne może też bazować na glukoprotaminie, pochodnej aminowej wykazującej działanie wirusobójcze oraz prątkobójcze.

Środki odkażające i dezynfekujące do różnych powierzchni

Dopełnieniem asortymentu przygotowanego przez sklep bialmed24.pl są specjalistyczne środki do dezynfekcji powierzchni, które są dostępne głównie w postaci płynów, tabletek oraz żeli. Poza preparatami alkoholowymi w tej kategorii znajdują się produkty odkażające i dezynfekujące na bazie aktywnego chloru i związków anionowych, które są odpowiednie do mycia narzędzi oraz podłoży wodoodpornych w obiektach służby zdrowia. Mogą być one używane do czyszczenia różnego rodzaju przedmiotów zanieczyszczonych substancjami organicznymi w celu dezaktywacji krwi i innych wydzielin ustrojowych. Ponadto w sprzedaży dostępne są preparaty i płyny zawierające nadtlenek wodoru, które mogą unicestwiać bakterie, wirusy, prątki, grzyby i przetrwalniki.