Środki do mycia i dezynfekcji narzędzi

Utrzymanie najwyższego poziomu higieny akcesoriów i sprzętu medycznego, m.in. chirurgicznego, jest niezbędne w każdej placówce ochrony zdrowia. Służą temu procesy czyszczenia wstępnego czy sterylizacji. W naszej ofercie znajdują się przeznaczone do tych celów preparaty do dezynfekcji - dystrybuujemy certyfikowane płyny, aktywatory, pianki i koncentraty o różnych zastosowaniach.

Aktywne filtry

Preparaty do dezynfekcji narzędzi - co oferujemy?

Nasz sklep medyczny zajmuje się dystrybucją różnych akcesoriów i środków, w tym preparatów do dezynfekcji narzędzi. W asortymencie znajdują się artykuły umożliwiające realizację czynności myjących i konserwujących, które składają się na pielęgnację wyposażenia. Zaopatrzenie medyczne, które prezentujemy, przeznaczone jest do czyszczenia wstępnego, a także dezynfekcji narzędzi chirurgicznych i diagnostycznych różnego rodzaju - termoodpornych i nieodpornych na wysokie temperatury czy sztywnych i elastycznych. W asortymencie można znaleźć płyn do sprzętu medycznego, żel, koncentrat, piankę czy aktywatory, których używa się do różnych powierzchni, inkubatorów, akcesoriów i innych elementów wykonanych z metalu, szkła, plastiku czy stali. Za ich pomocą można czyścić najróżniejszy sprzęt stosowany w placówkach leczniczych, np. skalpele, pęsety, nożyczki, kleszcze, młotki czy ostrza. Prostota użycia i wydajność pozwalają na ekonomiczne wykorzystanie środków.

Wybór akcesoriów i środków do sterylizacji narzędzi chirurgicznych

Stawiamy na przetestowane i wydajne środki, dlatego dystrybuowane przez bialmed24.pl zaopatrzenie medyczne może być wykorzystywane w różnych miejscach i celach. Dostarczamy je do szpitali, przychodni, gabinetów zabiegowych, stomatologicznych i wszelkich innych ośrodków zdrowia wykazujących niesłabnące zapotrzebowanie na dany preparat do sterylizacji narzędzi chirurgicznych. Duży litraż sprawia, że płyn do dezynfekcji sprzętu medycznego, może być długo użytkowany.

Najważniejsze są jednak właściwości oferowanych środków. Stworzono je na bazie aktywnych związków mogących zapewniać dobre możliwości myjące oraz działanie bakteriobójcze, wirusobójcze, grzybobójcze oraz sporobójcze. Szczegółowe informacje uzyskasz, zapoznając się z indywidualną specyfikacją produktów. Środki mogą służyć również do usuwania wydzielin, resztek krwi, białek, plwocin i wycieków. Wiele z oferowanych płynów może pomóc zachować optymalną funkcjonalność akcesoriów, oczyszczając chirurgiczne wyposażenie z korozyjnych nalotów czy kamiennych osadów.

Dezynfekcja narzędzi chirurgicznych

Producenci dostępnych w naszym asortymencie preparatów do dezynfekcji i sterylizacji sprzętu medycznego zadbali o ich odpowiednią wydajność. Podczas czyszczenia manualnego należy postępować zgodnie z instrukcją załączoną do danego środka, całkowicie zanurzając narzędzia chirurgiczne w przygotowanym roztworze, a następnie dokładnie płucząc czystą wodą. Na większy komfort można liczyć w przypadku maszynowego czyszczenia w myjniach-dezynfektorach lub myjniach automatycznych z zamkniętym obiegiem wody. Poszczególne płyny bazujące na silnych formułach oferują użytkownikowi równoczesne mycie wraz z dezynfekcją sprzętu, co przekłada się na tempo oraz jakość podejmowanych czynności higienicznych.

Dezynfekcja narzędzi chirurgicznych - dlaczego jest tak ważna?

Przede wszystkim należy podkreślić znaczenie higieny i ryzyko, jakie wiąże się z niedopełnieniem obowiązków w tym zakresie. Jakiekolwiek zanieczyszczenia czy powtórne wykorzystanie narzędzi chirurgicznych poddanych w sposób nieprawidłowy lub niepełny procesowi dekontaminacji może obniżyć skuteczność realizowanych czynności diagnostycznych albo operacyjnych. Rośnie natomiast ryzyko zakażenia czy zarażenia pacjenta. Systematyczna dezynfekcja i sterylizacja sprzętu medycznego, w tym narzędzi chirurgicznych - z wykorzystaniem specjalnego preparatu i płynu przekłada się również na ich wydajność i żywotność. Konserwacja za pomocą odpowiednio dobranych środków sprawia, że wyposażenie używane w szpitalach, gabinetach i innych placówkach leczniczych czy diagnostycznych służy dłużej i efektywniej.