Dozowniki i akcesoria do dezynfekcji

Aby maksymalnie ułatwić pobieranie płynów do dezynfekcji rąk, pojemniki do ich przechowywania wyposaża się w specjalne dozowniki - nierzadko w wariancie bezkontaktowym. W naszej ofercie można znaleźć ponadto wanienki do sterylizacji narzędzi wielokrotnego użytku czy dyspensery. Jako sklep medyczny zapewniamy ich szybkie dostarczenie pod wskazany przez zamawiającego adres. Zachęcamy do zapoznania się z charakterystyką wspomnianych produktów dostępnych obecnie w asortymencie.

Aktywne filtry

Jakie są warianty dozowników do dezynfekcji?

Możliwość bezdotykowego odkażenia np. rąk jest w niektórych miejscach bardzo istotna. Z tego względu montuje się w nich specjalne dozowniki do dezynfekcji rąk - w tym m.in. w wersji łokciowej. Jak sama nazwa wskazuje, znajdujący się w pojemniku płyn do sterylizacji pobierany jest poprzez nacisk łokciem na wyznaczony w dyspenserze przycisk lub inny element. Urządzenie może działać zarówno manualnie, jak i automatycznie - drugi wariant jest coraz popularniejszy w miejscach, w których niezbędne jest intensywne oraz przede wszystkim bezkontaktowe eliminowanie bakterii i wirusów na powierzchni np. dłoni.

Wanienka do sterylizacji narzędzi - jak jest zbudowana?

Oprócz wspomnianych elementów naszej oferty, takich jak dozownik na płyn do dezynfekcji rąk, asortyment sklepu obejmuje też wanienki do sterylizacji narzędzi medycznych wielokrotnego użytku. To najczęściej pojemnik o mało skomplikowanym, prostokątnym kształcie. Daje on możliwość przeprowadzenia odkażania w odpowiednich warunkach, przez co przybory stosowane przy rozmaitych zabiegach mogą być kolejny raz wykorzystane w kontakcie z osobą potrzebującą. Podobnie jak dyspensery i dozowniki, również i tego typu wyposażenie m.in. gabinetów lekarskich, klinik i innego rodzaju placówek, wykonane jest najczęściej z trwałych tworzyw sztucznych - polimerów o podwyższonej odporności na działanie środków odkażających. Wanienka do sterylizacji to pojemnik do dezynfekcji narzędzi, który można dopasować pod kątem pojemności i liczby akcesoriów.

Do dodatkowych elementów w tym wypadku zaliczają się m.in. specjalne kraniki do płynu i sita, a także uchwyty zapewniające stabilność rąk przy przenoszeniu lub przystosowane do konkretnych przyborów. Warto przed zakupem sprawdzić, jaki sprzęt medyczny można poddać odkażaniu w wybranej wanience lub do jakiego zastosowania przeznaczone są wskazane dozowniki i dyspensery.

Jak dopasować do potrzeb dozowniki, dyspensery i wanienki do dezynfekcji?

Podstawowym kryterium przy doborze wspomnianych narzędzi do sterylizacji jest ich dopasowanie do wybranego typu eksploatacji. Dozownik na płyn do dezynfekcji powinien odpowiadać charakterystyce miejsca użytkowania - w warunkach domowych właściwy może okazać się prosty, manualny model. Natomiast w miejscach takich jak placówki medyczne czy lokale gastronomiczne częściej stosuje się dyspensery pozwalające na odkażenie rąk całkowicie bezdotykowo.

Wspomniane wcześniej wanienki - oprócz dopasowania pod kątem pojemności - zalecamy też nabyć po uprzednim zapoznaniu się z informacjami m.in. na temat maksymalnej temperatury, z jaką można przeprowadzać w nich sterylizację narzędzi. Do takich pojemników niekiedy zamiast płynu wlewa się specjalne roztwory podgrzane w celu uzyskania ich pożądanych właściwości w zakresie dezynfekcji powierzchni. Po więcej informacji na ten temat zapraszamy do kontaktu. Zapewniamy klientom doradztwo przy wyborze opisywanych produktów takich jak dyspensery, wanienki i dozowniki do odkażania rąk, wskazując, jakie modele mogą być odpowiednie do konkretnego zastosowania.