Maseczki chirurgiczne jednorazowe

Jednym z podstawowych elementów ochronnych w kontakcie z chorymi są niewątpliwie maseczki jednorazowe chirurgiczne. Zapobiegają one rozprzestrzenianiu się drogą kropelkową rozmaitych bakterii i wirusów mogących prowadzić np. do rozwoju infekcji u pacjenta. Stosuje się je też jako zabezpieczenie przy występowaniu zagrożenia epidemiologicznego. Nasz sklep medyczny to miejsce, w którym dostępne są maski w różnych wariantach - zapraszamy do zapoznania się z aktualnym asortymentem w tym zakresie.

Aktywne filtry

Maseczki ochronne z gumką czy troczkami - które wybrać?

W przypadku opisywanych artykułów istotną kwestią jest sposób ich zakładania. Podczas noszenia powinny być stabilne, co zapewnia odpowiednie wiązanie. Maseczki ochronne medyczne w wersji jednorazowej chirurgicznej dostępne są z bawełnianymi troczkami. Są one również zastępowane tańszymi, ale mniej trwałymi wstążkami lub tasiemkami. Maski tego typu są komfortowe w użytkowaniu, natomiast należy pamiętać o konieczności ich dość długiego zakładania, czego powodem jest właśnie wspomniane wiązanie.

Takiej czynności można jednak uniknąć, wybierając wariant z gumkami na uszy. Jednorazowa maseczka chirurgiczna tego typu to ochronny sprzęt medyczny wyróżniający się prostą budową i łatwością zakrycia twarzy - można tego dokonać nawet jedną ręką. Dodatkowym udogodnieniem w takich artykułach jest charakterystyczny drucik w górnej części. Po jego zagięciu możliwe jest idealne wyprofilowanie w stosunku do nosa użytkownika, dzięki czemu maski medyczne z gumkami są stabilne i wygodne w noszeniu nawet przez wiele godzin.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie maseczek jednorazowych?

Opisywane produkty powinny być odpowiednio wykonane. Jednorazowe maseczki chirurgiczne to materiały ochronne, dlatego warto postawić na te, które spełniają swoje zadanie jak najlepiej. Pomaga w tym liczba warstw - im jest ich więcej, tym lepsze może okazać się zabezpieczenie przed bakteriami i wirusami. Należy też zwrócić uwagę, czy wybrane maski spełniają atesty CIOP i URPL, które certyfikowane są w wyniku realizacji szeregu badań, jakie musi wykonać producent. W razie wątpliwości zapraszamy do kontaktu!