Serwety chirurgiczne, podkłady, obłożenia sterylne

Odsączanie płynów ustrojowych jest bardzo ważne m.in. w przypadku wykonywania zabiegów chirurgicznych. Przeprowadzający je specjaliści korzystają z takich akcesoriów jak specjalne serwety operacyjne określane też jako chusty, które pozwalają usunąć nadmiar niepożądanych substancji poprzez ich wchłonięcie. Takie samo zadanie mają też podkłady higieniczne, które proponujemy jako sklep medyczny. Zachęcamy do zapoznania się z naszym aktualnym asortymentem tego typu produktów!

Aktywne filtry

Prześcieradło flizelinowe zielone 210x160 cm gramatura 20 g/m2, wykonane z miękkiej i miłej w dotyku włókniny stosowane m.in. na łóżkach zabiegowych
PODKŁAD/ PRZEŚCIERADŁO MEDYCZNE FIZELINOWE 160 X 210 20G/M2, GREETMED

PODKŁAD/ PRZEŚCIERADŁO MEDYCZNE FIZELINOWE 160 X 210 20G/M2, GREETMED

Cena 2,86 zł
Prześcieradło flizelinowe zielone 210x160 cm gramatura 20 g/m2, wykonane z miękkiej i miłej w dotyku włókniny stosowane m.in. na łóżkach zabiegowych

Serwety i chusty chirurgiczne - kiedy się je stosuje?

Materiały wykorzystywane podczas rozmaitych zabiegów to m.in. obłożenia. Do tej grupy zaliczają się już wspomniane serwety operacyjne. Mają one zastosowanie podczas realizacji czynności chirurgicznych. Najczęściej przygotowane z gazy bawełnianej w wersjach jałowej lub niejałowej mogą być bardzo przydatne do oczyszczania pola, w którego obrębie specjalista wykonuje działania. Chusty tego typu różnią się m.in. wielkością. Są podstawowym wyposażeniem gabinetów lekarskich, w których przeprowadza się zabiegi mogące doprowadzić do pojawienia się nierzadko sporych ilości płynów ustrojowych. Należy je w odpowiednio szybki sposób usunąć, do czego służą właśnie opisywane produkty takie jak serwety chirurgiczne.

Dla kogo przeznaczone są podkłady higieniczne?

Oprócz specjalistycznych chust operacyjnych oferta naszego sklepu medycznego to również podkłady higieniczne. Również i one mają zdolność wchłaniania rozmaitych substancji. Są dodatkowo wyprofilowane w taki sposób, by były maksymalnie dopasowane do anatomii człowieka. Wykorzystuje się je m.in. przy opiece długoterminowej pacjentów mających trudności z samodzielnym poruszaniem. Podkłady higieniczne mogą być także używane przez osoby cierpiące na takie schorzenia jak nietrzymanie moczu.

Opisywane materiały, podobnie jak serwety operacyjne nazywane też chustami chirurgicznymi, można nabyć w naszym sklepie. Zachęcamy do sprawdzenia oferty w tym zakresie - asortyment obejmuje wyroby w różnych wariantach, co ułatwia ich dopasowanie do indywidualnych potrzeb i preferencji.