Wzierniki ginekologiczne

Lekarz ginekolog, aby wykonać nawet podstawowe badania, potrzebuje specjalnego wyposażenia. Dostępne w tej sekcji wzierniki ginekologiczne to produkty jednorazowe, pakowane w sterylne opakowania i wykonane z tworzyw odpowiedniej klasy, dzięki czemu mogą być używane do diagnostyki i zabiegów. Więcej informacji na ich temat znajduje się poniżej.

Aktywne filtry

Do czego służy wziernik ginekologiczny?

Przyrząd ten stanowi podstawowe narzędzie ginekologa do badań i zabiegów w obrębie narządów płciowych kobiet. Bardzo często wzierniki ginekologiczne wykorzystywane są podczas cytologii lub biopsji szyjki macicy. Mogą dawać swobodny dostęp do dróg rodnych, co stanowi kluczowy czynnik w prawidłowym pobieraniu materiału do diagnostyki, prowadzonej w celu wykrycia ewentualnych zmian przedrakowych lub nowotworowych.

Tego typu jednorazowe, sterylne przyrządy stosuje się też przy kolposkopii. Używa się ich również przy zakładaniu i usuwaniu spirali antykoncepcyjnej, a także eliminowaniu mięsaków czy polipów. Oprócz tego lekarz może korzystać z nich podczas wprowadzania leków do pochwy, działając bezpośrednio na miejsce objęte stanami chorobowymi.

Wzierniki ginekologiczne jednorazowe - czym się charakteryzują?

Produkty te wytwarzane są zazwyczaj w całości z przezroczystego plastiku. Pakuje się je w sterylne opakowania, a przez fakt, że są jednorazowe, mogą ograniczać ryzyko przenoszenia zakażeń i zanieczyszczeń. Takie wzierniki ginekologiczne nie wymagają czyszczenia ani sterylizacji. Są także łagodniejsze w kontakcie z intymnymi częściami ciała kobiety. Poza tym transparentne tworzywo może sprawiać, że dają też lepszy wgląd w drogi rodne.

https://bialmed24.pl/141-cewnik-do-karmienia Meta description: W asortymencie sklepu bialmed24.pl dostępne są różne akcesoria medyczne, w tym cewniki do karmienia niemowląt. Można je znaleźć pod tym adresem.