Aparaty do infuzji (kroplówek)

Wśród szerokiej gamy artykułów dostępnych za pośrednictwem internetowego sklepu medycznego bialmed24.pl znajdują się specjalistyczne aparaty do kroplówek. Przyrządy do infuzji umożliwiają bezpieczne przetaczanie płynów ustrojowych oraz podawanie pacjentom wlewów kroplowych. Korzysta się z nich nie tylko na oddziałach szpitalnych, ale znajdują zastosowanie również w domach, na przykład w sytuacji opieki nad przewlekle chorym domownikiem.

Aktywne filtry

W jakim celu stosuje się przyrząd do infuzji?

Tego rodzaju aparat wykorzystuje się w celu uzupełnienia płynów w organizmie pacjenta, których niedobór może być spowodowany np. utratą dużej ilości krwi. Ponadto przyrząd do infuzji często jest stosowany przez lekarzy w leczeniu zaburzeń gospodarki wodno-elektrolitowej oraz kwasowo-zasadowej. Zazwyczaj roztwory są podawane drogą dożylną, ale w przypadku braku wyczuwalnego tętna u osoby chorej możliwe jest również dostarczanie ich dotętniczo. Ponadto aparaty do kroplówek są niezastąpione u pacjentów żywionych pozajelitowo. Przy ich pomocy można zaopatrywać organizm we wszystkie niezbędne składniki do życia takie jak białka, tłuszcze, węglowodany oraz pierwiastki śladowe.

Specjalistyczne aparaty do kroplówek

W sklepie internetowym bialmed24.pl dostarczającym zaopatrzenie medyczne na terenie całego kraju dostępne są różne rodzaje produktów umożliwiających przetaczanie płynów oraz podawanie wlewów kroplowych. Wśród nich znajduje się między innymi bursztynowy aparat do infuzji, który pozwala na podłączanie kroplówek metodą grawitacyjną z pojemników szklanych, tworzywowych oraz z miękkich worków. W ofercie mamy też kilkuelementowe zestawy dedykowane do przetoczeń. W ich skład wchodzi nie tylko przyrząd do infuzji, ale także odpowietrznik, komora kroplowa, zacisk rolkowy oraz filtr zabezpieczający przed większymi cząsteczkami. Prezentowany sprzęt medyczny nie zawiera ftalanów, lateksu i został poddany procesowi sterylizacji tlenkiem etylenu.