OCTENILIN ŻEL 250 ML, SCHULKE

OCTENILIN ŻEL 250 ML, SCHULKE

207,67 zł
Brutto Dostawa nie wliczona

Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni

Żel do zastosowania zewnętrznego na rany skóry, utrzymuje idealny balans wilgoci w ranie i oczyszcza ją. Dzięki oktenidynie powoduje szybsze gojenie się ran.

Ilość  (SZT)
dostępny

Octenilin®

Octenilin® żel do ran:

 • do nawilżania i oczyszczania skolonizowanych, skontaminowanych i zakażonych ran przewlekłych z pozostałości tkanek martwiczych, biofilmu oraz resztek po opatrunkach

 • polecany szczególnie do ran z martwicą suchą i rozpływną

 • do utrzymania idealnego bilansu wilgoci w ranie

 • zalecany w ranach ziarninujących i pokrywających się nabłonkiem

 • rekomendowany do stosowania w ranach oparzeniowych

 • stosowany do wilgotnej terapii ran chronicznych - głębokich i powierzchniowych, o małym wysięku lub prawie suchych

Zalety produktu:

 • efektywnie nawilża, dekontaminuje i oczyszcza ranę

 • ułatwia zmianę opatrunków na ranach

 • wspomaga naturalny proces gojenia się rany

 • zawiera oktenidynę

 • bezbolesna aplikacja oraz doskonała tolerancja przez ranę, błony śluzowe i skórę

 • bezbarwny oraz bezwonny

 • może być używany do 6 tygodni po pierwszym otwarciu butelki

 • sterylny

Właściwości:

Nie podrażnia, hipoalergiczny, bezbolesny, nie wywołuje toksyczności tkankowej, nie wpływa negatywnie na procesy ziarninowania i epitelializacji. Dobra tolerancja na oktenidynę została potwierdzona doświadczeniami klinicznymi na przestrzeni wielu lat, również w leczeniu ran przewlekłych.

Sposób użycia:

Tylko do zastosowania zewnętrznego na rany skóry. Octenilin® żel na rany nadaje się do długotrwałego stosowania. Długotrwałe stosowanie octenilin® żelu na rany powinno odbywać się pod nadzorem lekarza. Jednocześnie z opracowaniem rany należy zawsze najpierw przepłukać i oczyścić ranę, tak aby łatwo odrywające się naloty były już usunięte przed dalszym zaopatrzeniem rany produktem octenilin® żel na rany. Ranę pokryć całkowicie produktem octenilin® żel na rany (1-5 mm). Do pokrywania lub wypełniania rany produkt octenilin® żel narany można nakładać na okłady, gazy, kompresy oraz inne materiały wchłaniające lub materiały wypełniające ranę. Dzięki nawilżeniu powierzchni rany możliwe jest delikatne oderwanie nalotów i ich usunięcie podczas następnej zmiany opatrunku. Produkt octenilin® żel na rany może pozostać na ranie do następnej zmiany opatrunku. Częstość zmiany opatrunku zależy od właściwości rany i ilości wysięku oraz należy ją dostosować do konkretnej sytuacji i stanu rany, jednak powinno to mieć miejsce po max. 3 dniach. W połączeniu z natłuszczonymi gazami opatrunek należy zmieniać codziennie i oczyszczać ranę. Należy zwracać uwagę na dobór opatrunku odpowiedni do konkretnej fazy gojenia. Opatrunek wtórny należy tak dobrać, aby z jednej strony żel nie wysychał, a z drugiej strony krawędzie rany i skóra otaczająca ranę nie ulegały maceracji. Pacjenci z przewlekłymi ranami bardzo często są wrażliwi na zmiany temperatur. Octenilin® żel na rany bezpośrednio przed użyciem można podgrzać do temperatury ciała. W celu zminimalizowania ryzyka przeniesienia mikroorganizmów do rany zalecane jest dokładne, obejmujące dużą powierzchnię oczyszczenie całego otoczenia rany przy użyciu produktu octenilin® roztwór do płukania ran.

Skład:

oktenidyny dichlorowodorek, glikol propylenowy, hydroksyetyloceluloza, woda oczyszczona.


TO JEST WYRÓB MEDYCZNY.

UŻYWAJ GO ZGODNIE Z INSTRUKCJĄ UŻYTKOWANIA LUB ETYKIETĄ.

PRODUKT ZAWIERA INSTRUKCJĘ I ETYKIETĘ W JĘZYKU POLSKIM.

PRODUKT OZNAKOWANY ZNAKIEM CE.

POSIADA DEKLARACJĘ ZGODNOŚCI Z EUROPEJSKIMI PRZEPISAMI DOTYCZĄCYMI WYROBÓW MEDYCZNYCH.130-4868

Opis

Marka
Schulke
Pojemność
250 ml
Typ rejestracji
Wyrób medyczny
Grupa docelowa
Profesjonaliści

Podobne produkty

11 other products in the same category